Hanga vagy csarab
„Erika” néven kertekben is gyakori növény, sőt, Magyarországon vadon is él nagyobb populációja.
Forrázatát (teáját) vizelethajtó, vizeletfertőtlenítő hatása miatt vese- és hólyagproblémákra, húgyúti gyulladásokra, összehúzó hatása miatt pedig bélhurut esetén alkalmazzák; állítólag vértisztító, izzasztó, lázcsillapító, nyugtató és erősítő hatása is van. Teája önmagában fanyar ízű, ezért kellemesebb aromájú növényi drogokat tartalmazó keverékekben használják fel.
Drogja fürdővízhez adva reumás panaszokat is enyhít, továbbá különféle kenőcsök alapanyaga. A homeopátia hólyagproblémákra és reumára alkalmazza.
Megtalálható a kutyák Urinary, a cicák Urinary és Care 8+ eledelében.
Jukka
Manapság már a humán gyógyászatban, táplálékkiegészítőként is elterjedt. Sok sok kert díszítő növénye, a gyökerét és annak hasznos anyagait hasznosítják. Eredetileg Dél-Amerikában honos.
A jukka hasznos a gyulladásos folyamatokban, például ízületi gyulladásban, arthrosisban, köszvényben, bursitisben. A pikkelysömör, az ekcéma és a neurodermatitis kezelésére, cukorbetegség és gyomorfekély kezelésére is használják. Hatékony baktérium ölő és képes megkötni a rossz szagokat.
Jukkát a macskák gyógytápjaiban találhatunk, az összes cicás Protect termékben ott van.
Kanadai betyárkóró
Ma már mindenhol gyakori gyomnövény.
A népi gyógyászat a virágzó betyárkóró növény föld feletti részét használja. Elsősorban hasmenésgátló és vizeletelhajtó hatása van. Elősegíti a húgysav eltávolítását is. Illóolaja gyulladáscsökkentő és vérbőséget gátló. Sikeresen alkalmazzák reumás fájdalmak, mint például a sokízületi gyulladást (poliarthritis) és az ízületi kopást (artrózis). Húgysav-eltávolító tulajdonságával megelőzheti a köszvényes rohamot. Használják hasmenés kezelésére is. A homeopátia a vérzések, a vérzékenységkezelésére alkalmazza. A betyárkórónak nem ismert semmiféle káros mellékhatása. Az ízületi kopás kezelésében hosszasan alkalmazható.